Pilates za trudnice

Vežbe pilatesa za trudnice predstavljaju prilagođen sistem vežbi koji se formira s obzirom na stanje trudnice, a program se menja kako trudnoća napreduje.

Sa vežbanjem se može početi još u prvom tromesečju ako je trudnica do trudnoće bila fizički aktivna i trenirala, a  ukoliko to nije slučaj preporučuje se početak vežbanja u drugom tromesečju. Za ranije fizički neaktivne trudnice vežbanje je moguće i pre drugog tromesečja, ali isključivo po modifikovanom i ublaženom programu.

Prednosti pilatesa za trudnice 

pilates za trudnice 2Prenatal Pilates preporučuje se svim trudnicama jer je blag i modifikovan program u kojem je akcenat na vežbama mobilnosti i snage celog tela. Tokom ovog programa velika pažnja posvećuje se tehnici disanja, držanju tela i kontroli pokreta tokom izvođenja vežbi.

Kako sve pilates poboljšava kvalitet trudnoće i opšte stanje organizma:

 • Smanjuje grčenje nogu i otečenost
 • Smanjenje bolova u karlici i zglobovima
 • Doprinosi boljoj ravnoteži tela
 • Poučava pravilnom disanju
 • Omogućuje sigurnije kretanje
 • Doprinosi lakšem porođaju i oporavku nakon porođaja
 • Smanjuje postporođajnu depresiju
 • Relaksira čitav organizam
 • Smanjuje nivo stresa i doprinosi boljem psihičkom stanju
 • Sprečava pojavu dijabetesa i bolesti kardiovaskularnog sistema
 • Podiže energetski nivo
 • Održava mišićnu izdržljivost

Tagged: , , , , , , , , , , , ,

Srednjoškolski obrazovni centar, moderna privatna škola, pruža učenicima sticanje praktičnog znanja, kao i stručan profesorski kadar. Zašto smo najbolja privatna škola? Zato što nam je interes učenika na prvom mestu. Zato što su nam roditelji saradnici u obrazovno vaspitnom procesu. Zato što osposobljavamo učenike za obavljanje poslova u okviru željenog profila i zato što obezbeđujemo kvalitetan rad bez pritiska i stresa u motivacionoj i konstruktivnoj atmosferi za učenje.
Misija naše škole je upravo to – pružiti učenicima kvalitetna i savremena stručna znanja koja će obezbediti stručnost u obavljanju posla, kao i uspešno napredovanje u daljem školovanju. Na taj način, kroz modernu i atraktivnu nastavu i individualni pristup učenicima, doprinosima razvoju odgovornih i zrelih ličnosti koje će biti osposobljene za aktivno, angažovano učešće u društvu.