Poster piramida ishrane decaOd 27. februara do 1. marta 2015. godine u Školi za medicinu i estetiku "ŠKOLEST" održaće se reakreditovani seminar " (Katalog programa stručnog usavršavanja 2014/2015 и 2015/2016, br. 161, obavezni, tri dana)  - (24 boda) pod nazivom

Pravilna ishrana i dozirana fizička aktivnost – faktori razvoja i očuvanja zdravlja“.

Ciljna grupa su: prosvetni radnici – vaspitačiučiteljinastavniciprofesori i ostali zainteresovani.

Cilj seminara je osposobljavanje nastavnika za rad na prevenciji poremećaja nepravilne ishrane i redukovanih fizičkih aktivnosti i upoznavanje polaznika sa smernicama za pravilnu ishranu, značajem fizičkih aktivnosti, odnosom telesne mase, fizičke aktivnosti i utroška energije.

Na seminaru će biti obrađene sledeće teme:

 1. Savremeni principi pravilne ishrane,
 2. Zašto je teško napraviti dobar izbor hrane,
 3. Hranljive materije – vrste i uloga,
 4. Esencijalne hranljive materije,
 5. Životne namirnice kao izvor hranljivih materija,
 6. Piramida ishrane,
 7. Smernice za pravilnu ishranu,
 8. Preporučeni unos hranljivih materija,
 9. Specifičnosti ishrane dece i omladine,
 10. Praktična priprema jelovnika i obroka za decu, omladinu i odrasle,
 11. Preporuke za izbor namirnica za đačku užinu,
 12. Analiza unosa hrane – izračunavanje energetske vrednosti unetih ugljenih hidrata, masti i belančevina,
 13. Izračunavanje količine energije potrebne za bazalni metabolizam i dnevnih energetskih potreba,
 14. Značaj fizičke aktivnosti u razvojnom periodu,
 15. Fizička aktivnost i ishrana,
 16. Potrebe u hranljivim materijama osoba koje vežbaju,
 17. Odnos telesne mase, fizičke aktivnosti i utroška energije,
 18. Piramida ishrane,
 19. Rušenje mitova o ishrani sportista,
 20. Potrebe fizički aktivnih osoba za hranljivim materijama (ugljeni hidrati, proteini i masti),
 21. Piramida aktivnosti,
 22. Najčešće posledice nepravilne ishrane i redukovanih fizičkih aktivnosti (gojaznost, anoreksija nervosa i bulimija, mršavost, kaheksija),
 23. Metode procene gojaznosti i
 24. Bodi – Mas – Indeks.

 

Trajanje: tri dana (24 boda)

Predavači:

 1. prof.dr sci Sanja Radovanović – redovni profesor na Medicinskom fakultetu u Beogradu i pomoćnik generalnog direktora za sektor medicine i psihologije sporta u Zavodu za sport i medicinu sporta RS,
 2. mr sci Marina Đelić – asistent na Medicinskom fakultetu u Beogradu,
 3. doc. dr Dejan Nešić – docent na Medicinskom fakultetu u Beogradu
 4. Milan Vasiljević – profesor fizičkog vaspitanja

Ukoliko ste zainteresovani za učešće na seminaru prijavu pošaljite na adresu skolest@beotel.net  ili zoricamikic@yahoo.com

Osoba za kontakt je dr.Zorica Mikić.

telefoni za informacije: 011/328 79 41  i 064/3080762

Kotizacija: 4700 dinara, žiro račun 145- 6274-68, na ime uplate za seminar, primalac: Škola za medicinu i estetiku "ŠKOLEST", ul. Uzun Mirkova 3/3, Beograd. U cenu seminara uračunati su tekstovi teorijskih predavanja kao i sertifikat o pohađanom seminaru.

Škole koje prijave 5 učesnika , dobijaju gratis za šestog kandidata.

Prijava-za-učešće-na-seminar-161

Srednjoškolski obrazovni centar, moderna privatna škola, pruža učenicima sticanje praktičnog znanja, kao i stručan profesorski kadar. Zašto smo najbolja privatna škola? Zato što nam je interes učenika na prvom mestu. Zato što su nam roditelji saradnici u obrazovno vaspitnom procesu. Zato što osposobljavamo učenike za obavljanje poslova u okviru željenog profila i zato što obezbeđujemo kvalitetan rad bez pritiska i stresa u motivacionoj i konstruktivnoj atmosferi za učenje.
Misija naše škole je upravo to – pružiti učenicima kvalitetna i savremena stručna znanja koja će obezbediti stručnost u obavljanju posla, kao i uspešno napredovanje u daljem školovanju. Na taj način, kroz modernu i atraktivnu nastavu i individualni pristup učenicima, doprinosima razvoju odgovornih i zrelih ličnosti koje će biti osposobljene za aktivno, angažovano učešće u društvu.