Učenici i nastavnici Škole za medicinu i estetiku prve dane aprila posvetli su podjednako fizičkoj rekreaciji i širenju kulturnih i duhovnih vidika.

U ponedeljak, 6. aprila, organizovali smo Sportski dan na Kalemegdanu. Uživali smo u proleću, druženju, i različitim sportskim aktivnostima u prirodi koje smo iščekivali tokom hladnih zimskih dana.

5bac66180dab9143d57e0bde04fe5dd63fe0b05eecbc3ef9886e39fb80432e9a          c1a6e6ffe27c8d7f0f156972b5d4e2eb8a21aebb923c743b13705867a91bd76a

miroslavljevo jevanđelje   Dva dana kasnije posetili smo Muzej Vuka i Dositeja, i jedinstvenu izložbu Putevima Miroslavljevog jevanđelja. Tom prilikom videli smo originalni 166. list Miroslavljevog jevanđelja, koji se čuva u Nacionalnoj biblioteci Rusije u Sankt Peterburgu i koji je prvi put  izložen u Srbij. Uz izuzetno predavanje stručnog vodiča, podsetili smo se značaja najstarijeg srpskog ćiriličnog rukopisa, koji je 2005. upisan na UNESKO listu Pamćenje sveta.

Tagged: , , , , , , , , ,

Srednjoškolski obrazovni centar, moderna privatna škola, pruža učenicima sticanje praktičnog znanja, kao i stručan profesorski kadar. Zašto smo najbolja privatna škola? Zato što nam je interes učenika na prvom mestu. Zato što su nam roditelji saradnici u obrazovno vaspitnom procesu. Zato što osposobljavamo učenike za obavljanje poslova u okviru željenog profila i zato što obezbeđujemo kvalitetan rad bez pritiska i stresa u motivacionoj i konstruktivnoj atmosferi za učenje.
Misija naše škole je upravo to – pružiti učenicima kvalitetna i savremena stručna znanja koja će obezbediti stručnost u obavljanju posla, kao i uspešno napredovanje u daljem školovanju. Na taj način, kroz modernu i atraktivnu nastavu i individualni pristup učenicima, doprinosima razvoju odgovornih i zrelih ličnosti koje će biti osposobljene za aktivno, angažovano učešće u društvu.