ŠKOLEST posetio Festival zdravlja

Ponosni smo što smo i ove godine učestvovali na manifestaciji Festival zdravlja koja promoviše
brigu o zdravlju, prevenciju i zdrave stilove života.

U sredu, 5. aprila, učestvovali smo na tribini pod nazivom “Asertivnost” na kojoj smo se
upoznali sa karakteristikama i značajem asertivnog ponašanja. Asertivne osobe odlikuje visoko
samopoštovanje koje je jednako uvažavanju prava i vrednosti drugih osoba. Sopstveni ciljevi i
potrebe se mogu ostvariti, a da se ne ugroze ili povrede drugi učesnici različitih socijalnih
odnosa.

 

U četvrtak, 6. aprila edukativnu radionicu “Pazi se(x)” održala je omladinska organizacija Centar
E8. Vršnjački edukatori preneli su prisutnim učenicima informacije, znanja i postupke koji utiču
na bezbedan seksualni život i podstakli ih na opuštenu diskusiju o nekim važnim pitanjima u vezi
sa reproduktivnim zdravljem.

Srednjoškolski obrazovni centar, moderna privatna škola, pruža učenicima sticanje praktičnog znanja, kao i stručan profesorski kadar. Zašto smo najbolja privatna škola? Zato što nam je interes učenika na prvom mestu. Zato što su nam roditelji saradnici u obrazovno vaspitnom procesu. Zato što osposobljavamo učenike za obavljanje poslova u okviru željenog profila i zato što obezbeđujemo kvalitetan rad bez pritiska i stresa u motivacionoj i konstruktivnoj atmosferi za učenje.
Misija naše škole je upravo to – pružiti učenicima kvalitetna i savremena stručna znanja koja će obezbediti stručnost u obavljanju posla, kao i uspešno napredovanje u daljem školovanju. Na taj način, kroz modernu i atraktivnu nastavu i individualni pristup učenicima, doprinosima razvoju odgovornih i zrelih ličnosti koje će biti osposobljene za aktivno, angažovano učešće u društvu.