Izložba

U sredu 5. aprila posetili smo i izložbu pod nazivom „Lepota pećina - milioni godina tihovanja i
stvaranja”, u Galeriji nauke i tehnike SANU. Imali smo priliku da uživamo u snimcima iz opusa
umetničkog fotografa Stanka Kostića, koji već dve decenije svojim aparatom beleži detalje iz
pećina istočne Srbije: Lazareve, Bogovinske, Resavke, Rajkove, Dubočke pećine, Ravništarke,
Ceremošnje, Pogane Peći, ali i fotografije prerasti ili prirodnih kamenih mostova, među kojima
su Samar, Šuplja stena, Vratnjanske prerasti i Tunelska pećina na reci Zamni. Autor izložbe
proveo nas je kroz izložbu opisujući svoja bogata iskustva i zanimljive činjenice o kamenu i
nastanku ovih neobičnih prirodih fenomena, i inspirisao nas da ih i sami istražimo.

Srednjoškolski obrazovni centar, moderna privatna škola, pruža učenicima sticanje praktičnog znanja, kao i stručan profesorski kadar. Zašto smo najbolja privatna škola? Zato što nam je interes učenika na prvom mestu. Zato što su nam roditelji saradnici u obrazovno vaspitnom procesu. Zato što osposobljavamo učenike za obavljanje poslova u okviru željenog profila i zato što obezbeđujemo kvalitetan rad bez pritiska i stresa u motivacionoj i konstruktivnoj atmosferi za učenje.
Misija naše škole je upravo to – pružiti učenicima kvalitetna i savremena stručna znanja koja će obezbediti stručnost u obavljanju posla, kao i uspešno napredovanje u daljem školovanju. Na taj način, kroz modernu i atraktivnu nastavu i individualni pristup učenicima, doprinosima razvoju odgovornih i zrelih ličnosti koje će biti osposobljene za aktivno, angažovano učešće u društvu.