HUMANITARNA AKCIJA ZA DECU SA KOSOVA I METOHIJE

Učenici, nastavnici i zaposleni Medicinske škole Školest prikupili su veliki broj igračaka,
knjiga, slikovnica i slatkiša za decu sa Kosova i Metohije. Sve to je upakovano u novogodišnje
paketiće.

Paketići su uručeni humanitarnoj organizaciji „Svi za Kosmet“, koja će poklone raspodeliti na
pravu adresu. Predaji paketića prisustvovao je i Novica Veličković, nekadašnji košarkaš
Partizana i Reala iz Madrida i student na Master studijama Fakulteta za sport Univerziteta
„Union – Nikola Tesla“.

„Želim da zahvalim svima koji su učestvovali u ovoj akciji. Naš cilj je da svako dete na Kosovu i
Metohiji dobije paketić za Novu godinu i vi ste nam pomogli u ostvarenju tog cilja. Drago mi je
da je odziv iz godine u godinu sve veći“, rekao je Zoran Ćirić iz organizacije „Svi za Kosmet“

Srednjoškolski obrazovni centar, moderna privatna škola, pruža učenicima sticanje praktičnog znanja, kao i stručan profesorski kadar. Zašto smo najbolja privatna škola? Zato što nam je interes učenika na prvom mestu. Zato što su nam roditelji saradnici u obrazovno vaspitnom procesu. Zato što osposobljavamo učenike za obavljanje poslova u okviru željenog profila i zato što obezbeđujemo kvalitetan rad bez pritiska i stresa u motivacionoj i konstruktivnoj atmosferi za učenje.
Misija naše škole je upravo to – pružiti učenicima kvalitetna i savremena stručna znanja koja će obezbediti stručnost u obavljanju posla, kao i uspešno napredovanje u daljem školovanju. Na taj način, kroz modernu i atraktivnu nastavu i individualni pristup učenicima, doprinosima razvoju odgovornih i zrelih ličnosti koje će biti osposobljene za aktivno, angažovano učešće u društvu.